Vitamíny a jiné doplňky stravyV dnešním příspěvku se blíže podíváme na doplňky stravy pro psy, které je dobré používat a z jakých důvodů. Většina majitelů toto téma docela podceňuje a nevěnuje mu takovou pozornost. I když už v dnešní době jsou granule na kvalitní úrovni, některé věci je i tak potřeba doplnit v jiné formě.


1. Lososový olej

Asi každý už o lososovém oleji slyšel, je to jeden z nejčastějších doplňků stravy, který se používá. Tak se poďme podívat na to jaké má výhody a kdy je vhodné jej použít. - největší přínos má pro srst, je po něm lesklá a a zdravá - může velmi zmírnit línání

- pozitivní vliv na klouby a pohybový aparát

- pozitivní účinky na zažívání

Lososový olej se přidává do granulí a je potřeba si dávat pozor na dávkování, při větším množství se může objevit průjem, Seznam olejů.


2. Kloubní výživa

Klouby jsou velmi důležité téma, na které je potřeba si dát pozor a to i v případě, že Vás pes není fyzicky extrémně aktivní. Je potřeba brát v úvahu jestli Váš pes nemá předpoklady ke špatným kloubům a to už kvůli rase anebo dědičnosti.

Existuje spousta přípravků, které je možné používat pravidelně, mezi nejznámější patří ALAVIS, jeho nevýhoda je, ale ve velikosti tablet. Pokud Váš pes má problém s požíráním tablet, lepší varianta jsou gelové tablety např. Geloren. Nezapomínejte, že kloubní výživa je velice důležitá i pro štěňata, aby se jim správně vyvinuly klouby.


3. Péče o chrup

Pokud Vašeho pejska trápí zubní plak anebo zápach z úst je možné mu pomoci i doplňky stravy. Na trhu už je spousta kapek, které se pouze přidají do misky s vodou, takže pes ani nezaznamená, že dostal nějaký doplněk. Značka Tropiclean má velký výběr alternativ na čistění zubů, kdy se Váš pes na to bude vyloženě těšit. Existují ovšem i formy vitamínů, které jsou v prášku a pouze se přidají do misky granulí, tady je ovšem potřeba vzít v potaz jestli Váš pes granule vůbec bude chtít a neucítí z nich prášek. Je možnost použít například ProDen PlaqueOFF pro psy.


4. Péče o packy

Péče o packy je nutná celoročně, kdy spousta majitelů v zimním období tuto péči vynechává, ale je potřeba si uvědomit, že packy psů jsou extrémně namáhány a to v každém ročním období. V zimě je to sůl na chodníku, v létě jsou to rozpálené chodníky, na podzim je extrémní vlhko a na jaře je počasí nevyzpytatelné. Nejlepší variantou na packy je krém, který můžete potírat i několikrát denně v souladu s tím, jak moc Váš pes je vystavován nevhodným podmínkám. Dokonalá láska je značka, která se zaměřuje na tyto typy výrobků.

Vždy je dobré poradit se s Vaším veterinářem, co je zrovna pro Vašeho pejska nejlepší a jak moc byste měli věnovat svoji pozornost určitým problémům. I my lidé se "dopujeme" různými vitamíny a to už z různých důvodů a stejně tak je to i psů tak na ty naše chlupáče nezapomínejme.

Různé doplňky a vitamíny můžete najít na Krmivo pro psy. :)

Pája

#weareacanecara
logo21.png

Psí potřeby od A-Z

Eticky, ekologicky a zdravě

Chcete pro svého psa pořizovat pouze výrobky a krmiva, která jsou šetrná k životnímu prostředí?

Nenechte si uniknout žádné téma.

Děkujeme!

  • Facebook
  • Instagram