Veterina AXA Rosice u BrnaJak jsi vybrat toho správného veterináře je občas velmi těžký a také individuální proces. Toto téma jsme pro Vás již zpracovaly a nejdete ho zde. Vlastně bychom to mohli přirovnat k tomu, když my sami si vybíráme toho vhodného doktora pro nás a sami víme, že pozitivní recenze je asi to nejlepší východisko. Rozhodly jsme se pro Vás vyzpovídat Veterinární kliniku Axa, která sídlí v Rosicích u Brna a jejich pozitivní recenze mluví za vše.


Co Vás vedlo k tomu stát se veterinářem/veterinářkou? A jak jste se ocitl, až tady na veterinární klinice AXA?

MVDr. Irena Packová rodová záležitost- rodiče byli veterináři, kliniku v Rosicích jsem založila v roce 2004.

MVDr. Lukáš Máška tiež pochádzam z rodiny, kde moja mamka je doktorka (ale ľudská) a tak som pȏvodne chcel byť tiež doktorom a liečiť ľudí, pretože ma veľmi bavil prírodopis a zaujímal som sa o všetko týkajúce sa ľudského tela a chcel som hlavne pomáhať druhým. Postupom času som ale zistil, že mȏžem ľudom pomáhať i skrze ich zvieratá, ku ktorým mám dobrý vzťah už od mala

  • z dȏvodu neuplatnenia sa na Slovensku ako veterinár, som sa rozhodol vyraziť za prácou do Čiech, začal som v Ostrave

Na AXE som od roku 2012 a ocitol som sa tu úplnou náhodou - aktívne som hľadal , šiel na pohovor a vyšlo to :)


Nikdy by som ale nepovedal, že ma bude v takej miere baviť práca ktorú vykonávam, chodím do práce rád a baví ma to.


S jakými nejčastějšími chybami majitelů se setkáváte?

MVDr. Irena Packová Nejčastěji, nespolupráce při dodržení pokynu veterináře ohledně podávání léku, diety, životního stylu (klid režim..).A hned v zápětí přebíhání mezi veterinárními pracovišti bez vzájemné komunikace a informovanosti.


Jakým způsobem u Vás funguje pohotovost?

Pro akutní pacienty a kontroly máme nyní od Května otevřeno namísto Neděle v Sobotu. V Sobotu ordinujeme mezi 8-10, jinak mimo ordinační dobu jsme na pohotovostním telefonu a dle domluvy s klientem se sejdeme na klinice, kde probíhá vyšetření a ošetření, vážnější případy referujeme dle stavu na specializovaná pracoviště většinou do Brna


Kdy se má majitel obrátit na pohotovost?

Když považuje stav za tak vážný, že nepočká do dalšího pracovního dne (krvácení/poranění, autonehoda, alergická reakce- vosa, včela..).


Jak se stavíte k pojištěním psů?

Před lety jsem se setkala s kvalitním pojištěním v Holandsku a litovala, že tak dobré pojištění nemáme u nás.

A vidíte, už 1 pojišťovna se zahraničními zkušenostmi u nás toto pojištění nabízí a my jsme jejími partnery (číslo 1 je u nás PetExpert). "Rozhovor s PetExpert jsme pro Vás zpracovali zde."


Na, co si majitelé mají dávat největší pozor při péči o psa?

Správné krmení a kontrolovaná prevence - tj. spolupráce s veterinární klinikou, která má vypracované preventivní programy (rostoucí zvířata, pro seniory, pro zubní péči....).

Já prostě říkám, že nejdůležitější je, co zvíře jí a čím to jí.


Hodně ošemetnou otázkou bývá, jak často odčervovat psa a jak moc je to důležité?

Běžná praxe je - majitel koupí proti červům nebo blechám někde něco a nezapíše si nic.

Veterinář pak nemá šanci antiparazitní program zkontrolovat. Většina preparátů na trhu stojí na stejných účinných látkách a ty po delším používání ztrácejí účinnost, vzniká rezistence. Pokud máme v kartě pacienta záznamy o použitých preparátech, můžeme majiteli radit tak, aby rezistence nevznikla.

Frekvence odčervení závisí na konkrétní situaci psa - je-li s dětmi, se seniorem, doma na gauči nebo venku v kotci, na zahradě.

Univerzální recept neexistuje. Někdy je vhodné upravit antiparazitní program podle výsledku vyšetření trusu - typicky třeba v chovných stanicích s odchovy štěňat, návštěvami kynologických akcí.


Všimla jsem si, že máte možnost i psího hotelu, jak to přesně u Vás funguje?

K ubytování slouží hospitalizační boxy, jedna místnost pro psy a druhá je vyhrazená pro kočky. Psi jsou individuálně venčeni vycházkami na vodítku. Majitelé si mohou vyzkoušet předem, jak bude režim pejskovi vyhovovat (1 den ubytování na zkoušku zdarma) a samozřejmostí je písemná smlouva při 1. ubytování.

Pejsci a kočky mají od nás deku, když si nic nedonesou, jinak nosí majitelé pelíšky, hračky, přetahovadla, míčky, plyšáky nebo co, je napadne. Mají tam samozřejmě pak misku s jídlem a vodou, nekteří dokonce na vlastním stojánku, kočky podobně, jako prostoru je pro ně méně než jinde, zase, ale když nejsou spolu tak nedochází ke rvačkám, přenosu blech a jiných potvor a hlavně různých nemocí. Další výhodou je, že můžou ubytování spojit s veterinární péčí, tzn., když potřebují ubytovat a zároveň podávat nemocnému zvířeti léky, případně ošetřovat rány, ostříhat, odčervit, naočkovat.,vykoupat po dobu ubytování, tak toto všechno se dá zároveň udělat.


Co byste na závěr vzkázali majitelům psů?

Vybírat veterinární kliniku víc podle kvality služeb než ceny. Neexistují 2 zcela stejné služby za různé ceny.

Např. Přišla k nám paní koupit ochranný límec. Z rozhovoru vyplynulo, že fenku nechala kastrovat na veterině o cca 1000,- Kč levnější, než by platila u nás.

Límec od nich nedostala, speciální pooperační dietu na snazší vyprazdňování také ne, léčbu bolesti jí nenabídli, o ošetření rány laserem ani nemluvě.

Když si vše dokoupila, vyšlo ji to o více než 1500,- Kč dráž, než by zaplatila na naší klinice, kde by tyto služby měla v ceně balíčku.

Majitelé by se neměli bát požádat o prohlídku kliniky, kam se chtějí zaregistrovat. Vždy žádat předem vysvětlení, jaké jsou možnosti léčby a žádat na závěr lékařskou zprávu.


Web: https://www.axa-vetklinika.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/veterinarosice/?ref=page_internal


Pája

#wearecanecaralogo21.png

Psí potřeby od A-Z

Eticky, ekologicky a zdravě

Chcete pro svého psa pořizovat pouze výrobky a krmiva, která jsou šetrná k životnímu prostředí?

Nenechte si uniknout žádné téma.

Děkujeme!

  • Facebook
  • Instagram