PetExpert - rozhovor s Honzou MoravcemPřed nedávnem jsme psali o pojištění pro psy na Slovensku a v České republice, kde jsme se zaměřili na porovnání a vůbec jaké máme možnosti a k čemu je pojištění dobré. Po velkém ohlasu z Vaší strany jsme se rozhodli vyzpovídat PetExpert, která tuto službu poskytuje jako jedna z firem poskytuje.

1. Ahoj Honzo :) Jak a kdy vznikl nápad na založení společnosti PetExpert?

To už je více než pět let, kdy jsme spolu s druhým zakladatelem přemýšleli o deficitech pojistného trhu a jak bychom je mohli z pohledu klientů vyřešit. Oba jsme působili v oboru pojišťovacího software a zároveň jsme měli sami i ve svém okolí ne úplně dobré zkušenosti s tím, jak celý proces pojištění funguje. Zvířata jsme měli doma a v zahraničí jsme viděli, že mít i pro ně zdravotní pojištění je běžné. Tak vznikl nápad spojit naše znalosti a zkušenosti a připravit se silným partnerem opravdu jednoduché, smysluplné a transparentní pojištění pro psy a kočky.


2. Jak se Vám podařilo navázat spolupráce s pojišťovnami?

Máme jednoho pojišťovacího partnera, který je zároveň pojistitelem PetExpert a tím je ČSOB Pojišťovna. Hledali jsme někoho, kdo smýšlí podobně jako my a je schopen se pustit i do zatím neprobádaných vod. Každý dnes mluví o inovacích, ale zdaleka ne všichni mají odvahu se do nich pustit. ČSOB Pojišťovna a její vedení nám dalo šanci a my si tohoto partnerství vážíme.


3. V čem vynikáte oproti ostatním?

Hradíme přímo veterináři, máme nejvyšší limity na zdravotní péči na trhu a není potřeba vyplňovat žádné formuláře. V naprosté většině je potvrzení o úhradě ošetření věcí několika vteřin a úhrada našemu smluvnímu veterináři probíhá do druhého dne. Máme také nejnižší věk pro vstup do pojištění a klienty z pojištění pro věk nevypovídáme. Kromě toho máme speciální programy třeba pro chovatele nebo zaměstnavatele. Nejsme a nechceme být nejlevnější, ale chceme poskytovat dobré krytí s minimem výluk a výjimek.


4. Slyšeli jsme, že se plánujete rozšířit na Slovensko? Je to pravda? Kdy tomu tak bude?

Ano, pojištění bude možné sjednat na Slovensku od začátku října 2020. A kromě toho připravujeme ještě v tomto roce vstup na další Evropský trh. Situace ve světě nás trochu v expanzi zpomalila, ale zase jsme objevili co vše lze řešit virtuálně.


5. Provázíte klienta celým procesem od uzavření pojištění až po řešení pojistných událostí?

Ano, a vše se děje elektronicky a v naprosté většině případů automaticky. Sjednání je online na našem webu nebo webech našich partnerů, vše je hotovo do pěti minut. Následně v případě zdravotního problému klient navštíví smluvní pracoviště (máme pokrytí více než 85% veterin v ČR), veterinář nám před vystavením účtu pošle elektronicky vše co je třeba a do 30 vteřin je vše vyřízeno a klient na místě uhradí jen spoluúčast. Žádné papírování, skenování, mailování.


6. Když už se bavíme o řešení pojistných událostí, jakým nejlepším způsobem je možné pojistnou událost řešit?

Když navštívíte smluvního veterináře, nemusíte se o nic starat, nic nahlašovat a nic nám posílat. Vše je vyřízeno za Vás a na místě uhradíte jen spoluúčast.


7. Máte nějaké zajímavé příběhy ze své praxe, kdy pojištění pomohlo Vašim zákazníkům?

Příběhů máme denně stovky, ale spíše se lidé diví, jak nákladná je lege artis veterinární medicína. Zdravotní pojištění totiž umožňuje veterináři realizovat všechnu potřebnou diagnostiku a léčbu, která je velmi nákladná. Například běžný problém s průjmem nebo zvracením zvířete, kdy se provádí diagnostika, je často otázkou přes 10 tisíc korun a to se nejedná o žádnou operaci. Máme mnoho příběhů zvířat, která jsme pomohli zachránit, protože jejich majitelé by jinak nemohli vysoké částky za léčbu hradit. Fotky našich superhrdinů máme polepené na všech stěnách našich kanceláří.

8. A na závěr: Proč byste doporučil pojištění pro psa?

Kvalitní veterinární péče je drahá a majitelé tuto skutečnost podceňují. Spoléhání se na úspory může a nemusí vyjít – vyjde v případě, že se zvířeti nic nestane a neonemocní, ale pokud se něco nepříjemného stane, je to velký zásah do rozpočtu. S kvalitním pojištěním mám jako majitel jistotu, že vznikne-li problém, nebudu na to sám.Pája

#wearecanecaralogo21.png

Psí potřeby od A-Z

Eticky, ekologicky a zdravě

Chcete pro svého psa pořizovat pouze výrobky a krmiva, která jsou šetrná k životnímu prostředí?

Nenechte si uniknout žádné téma.

Děkujeme!

  • Facebook
  • Instagram