Jak si vybrat vhodného veterináře?
Spolu s klasickou medicínou se i veterinární péče posouvá stále kupředu. Díky kvalitnímu ošetřování a dostatečné prevenci žijí zvířata daleko kvalitnější život a také se dožívají vyššího věku, než tomu bylo dříve.

Stejně jako lékaři mají i veterináři odlišný přístup k ošetřování a celkové medikaci.

Abychom si byli jisti, že naši mazlíčci dostávají tu nejlepší péči, výběr veterináře tak hraje velmi důležitou roli.

Znalosti veterináře jsou při ošetřování samozřejmě to nejdůležitější. Jestli je nám a našemu psovi u veterináři příjemně ale ovlivňuje více věcí. Především díky způsobu komunikace, vstřícnosti a celkovému postoji ke konkrétnímu problému si vytváříme dlouhodobý vztah s naším veterinářem nejen my, ale také náš pes.

Při výběru veterináře bychom proto měli dbát na stejná kritéria na základě kterých si vybíráme svého vlastního lékaře.

Nevíte si rady? Podívejte se na pár rad, které Vám při výběru veterináře mohou pomoci.

V první řadě se zkuste zamyslet nad tím, co od veterináře očekáváte a co je pro Vás nejvíce důležité.

  • Jak daleko je veterinář vzdálený od mého bydliště?

  • Jaké služby veterinář nabízí a jaká je ordinační doba?

  • Je při akutních případech veterinář kdykoliv k dispozici?

  • Má veterinář kontakty a doporučení na odborníky v případě nutnosti výjimečného vyšetření?

  • Jaký je ceník veterináře a jaké platby akceptuje?

  • Jaký má veterinář přístup ke zvířatům?

  • Jak probíhá péče o zvířata, která musí zůstat v ordinaci na pozorování?

Co je nutné zvážit před výběrem veterináře

Každý pes je individuální a reaguje tak na ošetření veterináře odlišným způsobem.

Pokud máte psa, který nemá z veterinárních ordinací dobré zkušenosti a reaguje podrážděně, bázlivě nebo naopak agresivně, je tomu třeba volbu veterináře přizpůsobit. Ač není veterinář výcvikář a nemusí se zaměřovat pouze na ošetřování psů, nepřiměřený přístup při léčbě může Vašemu psovi pouze uškodit a ještě více jej poznamenat.

Je nutné najít takového veterináře, který dokáže Vašemu psovi nabídnout nejen ošetření, ale také prostředí, ve kterém se bude cítit bezpečně.

Vy, jako majitel psa, byste u veterináře naopak neměli pociťovat žádné napětí v komunikaci. Veterinář by Vám měl být ochotný vyslechnout si Vaše případné dotazy a také poskytnout rady týkající se péče o Vašeho psa.

Musíte si být jistí, že můžete svému veterináři důvěřovat. Bez důvěry se nebudete cítit komfortně, což Váš pes velmi rychle vycítí a také se podle toho bude chovat.

Jak bylo řečeno výše, každý pes je jiný a jinak snáší veterinární péči. Recenze na konkrétní veterinární ordinaci se tak mohou velmi lišit. Někdo nepotřebuje speciální péči, zatímco jiný majitel musí svého psa na vyšetření dostatečně připravit a musí k němu přistupovat pomalejším tempem.

Nejlepším řešením je optat se na přístup veterináře přímo lidí, kteří také mají psy a mají tak s konkrétními ordinacemi osobní zkušenost.

Výcvikoví odborníci mohou také poskytnout kontakty na veterináře a poradí Vám s výběrem vzhledem k povaze či rase Vašeho psa.

Nového veterináře si navíc můžete prověřit ještě dříve, než jej navštívíte přímo se svým psem. Můžete si domluvit konzultaci a přijít se do ordinace veterináře podívat. Pozorováním a následující komunikací s veterinářem zjistíte spoustu informací. Jen přístup veterináře a personálu k Vašim dotazům Vám prozradí, zda Vám budou následné návštěvy příjemné, nebo bude lepší se porozhlédnout po jiné ordinaci.

Kača

#wearecanecara


logo21.png

Psí potřeby od A-Z

Eticky, ekologicky a zdravě

Chcete pro svého psa pořizovat pouze výrobky a krmiva, která jsou šetrná k životnímu prostředí?

Nenechte si uniknout žádné téma.

Děkujeme!

  • Facebook
  • Instagram