Čichací dečky - 4doxRádi bychom Vám představili novou sekci na našem blogu. Budeme se zde věnovat recenzím na produkty pro psy, které budou testovány přímo na našich psech, či za pomocí našich kamarádů. Dnes jsme se podívali na čichací dečky pro psy od firmy 4dox: "Čuchací dečky jsou vytvořeny na základě pravidel Hersenwerku, což je uznávaná certifikovaná metoda práce se psy, pocházející z Holandska. Všechny naše dečky prošly certifikací Hersenwerk a také na každé dečce najdete toto logo. Tato práce se psy posiluje jejich sebevědomí, rozvíjí pozitivně schopnost analyzovat a řešit. Pejsi jsou pak vyrovnanější a klidnější." S čichacími dečkami jsme se setkali úplně poprvé. Je ale obecně známé, že i výcvik typu "Nosework" má velmi dobrý vliv na celkovou kondici a psychiku psa. O noseworku se můžete dočíst více zde: https://www.paper-dog.cz/clanek-nosework-je-sport-pro-vsechny Čichací dečky fungují na podobném principu. Barvy čichacích deček jsou navíc speciálně vybrány, aby je pes dokazál rozpoznat.

A teď jak na to: "Dečku rozložíte na neklouzavý povrch, ideálně nízký koberec. Necháte pejska přihlížet, ale aby zatím nezasahoval. Rozmístěte do skrýší v dečce malé pamlsky. (musí být výcvikové - tedy aby pejsek při práci nemusel kousat). Po rozmístění pamlsků ( například 8-10 míst), pokyneme pejskovi - čuchej, nebo vem si. Pejsek rychle pochopí, co má dělat. Cílem je, aby přišel na to, jak jednotlivé pamlsky získat. Čumákem i tlapkou si bude pomáhat odkrývat jednotlivé části dečky. Pejska nechte pracovat max 20 minut. Ať se to nezdá, je to pro něj mentálně velmi namáhavé. Pomáhá mu to silně rozvíjet mozkovou aktivitu. Pejsek bude spokojeně unaven, jako kdyby běžel. Při čuchání pejska, buďte součástí a buďte s ním, cítí Vaší podporu a bude se cítit sebevědomě. Po nalezení pochoutky ho nepochvalte. Kdyby nějakou nemohl najít, nevadí to, není cílem najít co nejvíc pamlsků, ale samotné čichání. Pokud tedy chcete pejska unavit a uklidnit, dečka je ta pravá. Dečky máme ve 3 obtížnostech."

TESTOVÁNÍ


Hlavním testerem čichacích deček se stal Arthur, pes rasy Corgi. Arthur je velmi čilý pes a je těžké ho nějakou hrou jen tak zabavit. Hra totiž musí být položena velmi inteligentně, protože fyzicky ho tímto způsobem neunavíte. Moje kamarádka a majitelka Arthura se rozhodla koupit čichací dečku a to na doporučení jiné kamáradky, které se osvědčila na jejím psovi (Husky).


Arthur

My jsme koupili dečku o obtížnosti pro začátečníky a středně pokročilé.Vše jsme nachystali podle pokynů a jdeme na to!VÝSLEDEK

Takto jsme pokračovali 20-30 min než Arthur našel všechny pamlsky. Bylo vidět, jak je hrou naprosto pohlcen (jaký pes by nebyl, pokud se jedná o pamlsky :D). Arthur byl unavený, řekla bych až mentálně uspokojený a po zbytek večera nevyžadoval žádnou pozornost, co se hraní týče.


Fotka Arthura potvrzuje, že #wearecanecara dává ČICHACÍ DEČCE 10 z 10!


ZDE můžete dečky zakoupit - https://www.4dox.cz/pro-pejsky/cuchaci-decky


Pája #weareacanecara


ejsi jsok vyrovnanější a klidnější.

logo21.png

Psí potřeby od A-Z

Eticky, ekologicky a zdravě

Chcete pro svého psa pořizovat pouze výrobky a krmiva, která jsou šetrná k životnímu prostředí?

Nenechte si uniknout žádné téma.

Děkujeme!

  • Facebook
  • Instagram