Bezpečnost psa v autěKaždý z nás už určitě ví, že jízda v autě může být stresová, jak pro páníčka tak i pro samotného psa. Existují psy, kteří si jízdu autem užívají a psy, kteří Vám neposedí na místě. Co je, ale mnohem důležitější je bezpečnost psa i spolucestujících v autě při takovém převozu. I když český zákon udává nutnost mít psa zabezpečeného, už ovšem neudává jak. Za psa na volno ovšem i tak hrozí pokuta a bohužel to spíše záleží na náladě policejní hlídky. Ovšem obecné pravidlo zní: pes by neměl mít volný pohyb po Vašem autě.


Poďme se nejdřív podívat na to, proč je důležité mít zabezpečeného psa:

1. Prudké brždění:

kdykoliv se Vám během silničního provozu může stát, že budete muset prudce zabrzdit a přesně tato situace se může stát nebezpečnou pro Vás i Vašeho psa.


2. Troubení:

pokud Váš pes špatně reaguje na neobvyklé zvuky, může to u něj vyvolat reakci, která bude těžko řešitelná pro Vás jako řidiče.


3. Nerovná vozovka:

nerovnost povrchu na silnicích není nic nového a kolikrát se ani neslučuje s bezpečností pro Vás a Vaše auto samotné Kdybychom to měli shrnout, zabezpečený pes v autě je stejně důležité, jako to, že Vy používáte pásy anebo to, že máte zabezpečené své dítě, protože Vašemu psovi, že může stát úplně to stejné, co Vám a ještě může ublížit spolujezdcům v autě stejně tak, jako nepřipoutaný člověk na zadních sedačkách.


Způsoby zabezpečení:


1. Přeprava v kufru - je to velice oblíbený a jednoduchý způsob, jak Vašemu psovi dopřát jeho pohodlí, zároveň, ale je nutné i tak mít určitá bezpečnostní pravidla. - síť anebo mříž, která odděluje kufr od zadních sedaček - pokud je Váš pes zvyklý na klec či box, je to ideální pomůcka na přepravu v kufru


2. Přeprava na zadních sedačkách - postroj, funguje podobně jako běžný postroj na venčení, ale má speciální úchytku, kterou připnete k bezpečnostnímu pásu - psí autosedačka, toto je řešení spíše pro psy menšího vzrůstu. Je to otevřený box, který se připevní k bezpečnostnímu pásu

Nejméně ideální způsob přepravy skrze bezpečnost, je mít psa pod nohy nebo na volno na přední sedačce. Je na každém jaký způsob zabezpečení si pro sebe a svého psa vybere. Pokud si říkáte, že je to zbytečně drahá záležitost, není tomu tak, nejlevnější varianta a to postroj se pohybuje už kolem 150Kč a záleží samozřejmě na velikosti psa. A nakonec Vám tu přikládáme odkazy na některé výrobky, které lze využít.


1. postroj: https://www.superzoo.cz/psi/venceni-psu/postroje/?param[230]=1415&gclid=EAIaIQobChMI8PTFk_jY6gIVaoBQBh13oAJhEAAYAiAAEgKIW_D_BwE


2. autosedačka: https://www.zoohit.cz/shop/psi/prepravky_doplnky_auto/prepravky/prepravky_hlinik/504455


3. Přepravní klec/box: https://www.zoohit.cz/shop/psi/prepravky_doplnky_auto/prepravky/prepravky_hlinik/383339Pája

#wearecanecaralogo21.png

Psí potřeby od A-Z

Eticky, ekologicky a zdravě

Chcete pro svého psa pořizovat pouze výrobky a krmiva, která jsou šetrná k životnímu prostředí?

Nenechte si uniknout žádné téma.

Děkujeme!

  • Facebook
  • Instagram