Barf nebo granule?Barf nebo granule? Tuhle otázku si podle mě kladl každý pejskař aspoň jednou. A každý na to má svůj názor, ale hlavně každému psovi i vyhovuje něco jiného. Poďme se podívat na plusy a mínusy, které oba typy krmení přináší.


GRANULE

Prvotně bych chtěla zmínit, že najít kvalitní značku a odpovídající obsah masa není nic snadného a pokud s granulemi teprve začínáte, tak vzkoušíte několik značek než najdete ty, které budou zrovna Vašemu psovi plně vyhovovat.


Jednoduchá pomůcka je, že na granule bychom se měli dívat stejně tak, jak vybíráme potraviny pro sebe. Vše nemusí být nutně o ceně, ale hlavně o složení. Zaměřte se na obsah masa a druh masa (záleží na zdravotním stavu a potřeb, které Váš pes má, příklad pokud má nějaké alergie anebo dráždivý žaludek je lepší se zaměřit na kuřecí maso).


Plusy:

1. Časové nenáročná varianta – kupujete už hotové jídlo

2. Potřebné živiny a vitamíny – jsou v ideálním poměru

3. Snadné skladování

4. Jednoduchá varianta na cesty


Mínusy:

1. Kvalitní granule mohou být ve výsledku dražší než samotný barf

2. Původ surovin nemusí být znám

3. Stravitelnost – může být nižší (tady si troufám říct, že záleží na kvalitě granulí)

BARF (Biologically Appropriate Raw Food)


Tato metoda je docela často kontroverzně probírána a obě strany jdou někdy až do extrému. Jedna se přiklání tomu, že lidi, co krmí barfem jsou “ezo”, “bio” atd. a strana druhá se zase opírá o fakt, že syrové maso je přeci pri psa přirozená strava. Osobně si myslím, že je to spíše o tom, co Váš pes vyžaduje a co hlavně snese a obecná pomluva, že pokud pes bude jíst syrové maso tak určitě někoho pokouše prosím vypusťte, rozhodně tomu tak není.


Plusy:

1. Přirozená strava a jasný původ surovin

2. Stravitelnost

3. Cena

4. Lepší odolnost vůči parazitům

Mínusy:

1. Časová náročnost přípravy

2. Skladování – potřebujete větší mrazák a maso by se nemělo dostat do kontaktu s jinými surovinami

3. Vyváženost stravy – je to čístě veVašich rukách a upřímně říkám, že bez nějakého předchozího průzkumu je možné, že Váš pes nebude dostávat to, co přesně potřebuje

4. Nepraktické na cesty


Jak sami vidíte tak na obou stranách nejsou žádné extrémní nevýhody, je to tedy na každém z nás jakou cestou se vydáme a co našemu pejskovi zachutná nejvíce.


Já osobně krmím granule a spetřuji stravu lososovým olejem a jednou za čas syrovým masem. Trvalo mi zhruba 2 roky než jsem našla granule, které vyhovovali oboum mým psům a zároveň jim chutnali, momentálně krmím značkou Essential Food. Doufám, že jsem Vám toto téma aspoň trochu přiblížila a teď už víte na, co se zaměřit. Různá krmiva můžete zakoupit na stránce Krmivo pro psy. :)


Pája

#wearecanecara
logo21.png

Psí potřeby od A-Z

Eticky, ekologicky a zdravě

Chcete pro svého psa pořizovat pouze výrobky a krmiva, která jsou šetrná k životnímu prostředí?

Nenechte si uniknout žádné téma.

Děkujeme!

  • Facebook
  • Instagram