Antiparazitní obojek ScaliborCo jiného v této době rozebrat, než antiparazitika. Klíšťata už řádí a jejich výskyt se s příchodem tepla zvětšuje a zvětšuje. Je spousta možností, co můžete využít jako pipety, obojky, tablety a mnohé další. Bohužel i ze své vlastní zkušenosti musím říct, že na každého psa opravdu funguje něco jiného a majitel musí vyzkoušet, co bude vyhovovat úplně nejvíc. Dnes se podíváme na obojek značky Scalibor, který používám už 4 roky a velmi úspěšně.


Scalibor chrání před pakomáry, klíšťaty a ostatními druhy ektoparazitů, znemožňuje jejich zakousnutí se a přisátí, a tím zabraňuje nakažení přenosnými chorobami. Obojek je voděodolný.

TESTOVÁNÍ

Našimi dnešními testery se staly EZ a Meepo. Oba jsou mix "bullých" plemen, čili jsou velmi aktivní a taky velmi milují vodu. Již delší dobu jsem řešila, jak se zbavit anebo aspoň, co nejvíce omezit klíšťata u svých psů. Zkoušela jsem tablety, pipety a různé obojky jiných značek. U jiných obojků jsem měla problém se zápachem samotného obojku a taky s tím, že bohužel obojek po jednom vykoupání letěl do koše. Po 3 letech jsem objevila obojek Scalibor a díky velmi kladným recenzím jsem si řekla, že dám obojku ještě šanci.
OBOJEK SCALIBORVÝHODY:

  1. obojek je voděodolný

  2. bez zápachu

  3. Výzkumy prokázaly, že denní množství deltamethrinu přijímané orálně při hlazení psa a s tím spojeným olizováním rukou a prstů je i při 100% dávce hluboko pod akceptovatelným denním maximem.

  4. 4 roky jsem neřešila ani jedno klíště a to u ani jednoho psa

  5. jeden obojek=jedna sezóna --> finančně velmi dostupná varianta

NEVÝHODY:

  1. obojek je bílý a tím pádem, při vyválění v bahně i pěkně viditelně špinavý, ale dá se ošetřit navlhčeným hadříkem a účinnost obojku se nezmění (nesmí se použít žádný saponát)


VÝSLEDEK

Za nás dostává obojek 9/10! Už jste někdy zkoušeli Scalibor? Jaké jsou Vaše zkušenosti? :)Pája #wearecanecara
logo21.png

Psí potřeby od A-Z

Eticky, ekologicky a zdravě

Chcete pro svého psa pořizovat pouze výrobky a krmiva, která jsou šetrná k životnímu prostředí?

Nenechte si uniknout žádné téma.

Děkujeme!

  • Facebook
  • Instagram